İzmir, 2 Deniz Müzesini Hizmete açtı.    
 
02 07 2007
 

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Güney Deniz Saha Komutanlığı işbirliğinde oluşturulan Deniz Müzesi, Kabotaj Bayramı olarak kutlanan 1 Temmuzda hizmete girdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Güney Deniz Saha Komutanlığı işbirliğinde İnciraltı İskelesi'nde yapılan düzenlemeyle oluşturulan Deniz Müzesi, Kabotaj Bayramı olarak kutlanan 1 Temmuzda hizmete açıldı.

 İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, İzmir'de bir deniz müzesi oluşturulması için Güney Deniz Saha Komutanlığı'yla kurulan işbirliğinin ardından başlatılan yapım çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.

Açıklamada, bu kapsamda Deniz Müzesi'nin oluşturulacağı İnciraltı İskelesi'nde yeniden düzenleme çalışmalarıyla ona bağlı ikinci bir yüzer iskele yapımının gerçekleştirildiği bilgisine yer verildi. Denizciliğin sosyal, tarihi ve teknik gelişimlerinin sergileneceği müzede TCG Ege gemisi ile TCG Piri Reis Denizaltı'sının müze gemi olarak hizmet vereceği kaydedildi.

İzmir Körfezi'nin tarihi simgelerinden olan ve 2005 yılında körfez sularıyla yeniden buluşturulan İzmir kayıklarının da müze gemilerin karşısında oluşturulan platformda sergileneceği Deniz Müzesi'nin, denizcilik tarihi ile ilgili araştırma yapmak isteyenler için önemli bir kaynak olacağı belirtildi.

 

 

 
 

 

 
 

 

 
 

 

 
 
 

Uluçalireis sizi bekliyor.R.Koç Müzesi.  TCG Hızırreis İzmit'te Sizleri Bekliyor.  TCG Muratreis Yuvasına Döndü.  Türk denizaltıcılık Tarihi.  Denizaltılarımız.

 
 
 
 

 

     
 

 

Denizaltıcılar Birliği Derneği Logosu

 
 

 

Copyright © 2007 Denizalticilarbirligi.