Serdar DÜLGER
Tuğamiral
Denizaltı Filosu Komutanı
 
 
 
DENİZALTI FİLOMUZUN DEĞERLİ MENSUPLARI.
 
       Üyesi olmaktan her zaman büyük gurur duyduğumuz şanlı Denizaltı Filomuz 122nci yılını kutlamaktadır.
 
       Denizaltı Filomuzu bugünlere ulaştırmada büyük emeği geçmiş ancak hakkın rahmetine kavuşmuş büyüklerimizi saygıyla anıyorum.
 
      Bu çok anlamlı geceyi bizlerle paylaşan ya da mazeretleri nedeniyle aramızda olmayan Tüm büyüklerimize şükranlarımı sunuyorum. Siz  satıhtaki denizaltıcılar, bizler için çok özelsiniz Biz. Filomuzun bugünlere ulaşmasındaki katkılarınızı hiç unutmuyor. aranızdaki bağların her zaman canlı v« kuvvetli olması icjn çaba sarf ediyoruz.
 
Sevgili Denizaltıcılar.
 
Sizlere Filomuzda  başlatmış olduğumuz yeni bir proje ile   ilgili  kısa  bilgi vermek ve bu konuyla ilgili olarak düşüncelerinizi ya da katkılarınızı almak istiyorum. Projemizin adı "GELENEKTEN GELECEĞE DENlZALTI FlLOSU".
 
 
         Biz 122 yıldır,  sağlam baklalardan inşa ettiğimiz köklü bir tarih köprüsü üzerinde ortak bir  kaderi paylaşarak yol alıyoruz. Abdülhamit’in  su altından icra  ettiği ve dünya tarihinde bir ilk olan harp Torpidosu atışı ile başlayan bu kutsal yolculukta,kuşaklar arasındaki bağı daha da güçlü kılmayı amaclayan bu projenin amacı “ Denizalti Filomuzun bunyesinde bir  Bilgi-Belge Merkezi oluşturarak, bu yuvaya hizmet etmiş olan tüm denizaltıcıların ellerinde bulunan resim,film ya da
diğer belgeler ile hayatları boyunca başlarından geçmiş olan -kendileri ile ya da meslekdaşları ile ilgili- anektodlarını. anılarını bir merkezde toplamak, bu bilgileri tasnif etmek,değerlendirmek,sayısal ortama dönüştürerek kolayca işlenmesine ve erişilmesine imkan sağlamaktır ".Pek cok kez tanık olduk ki,çok ama çok değerli bir cok belge ilk sahiplerinin ardından atılmakta, en iyimser yorumla bir köşede,  bir  daha hiç açılmamak uzere unutulmaktadır.
       Biz bu belgelere ihtiyaç duymaktayız. Kurumsal olma adına, ihtiyac duyulduğunda en doğru,en renkli ve en anlamlı bilgiyi üstelik en kısa zamanda  bizim  Filomuz sağlar adına,en küçük bilgi kırıntısına dahi ihtiyacımız var.Gücünü dünden alan ve geleneklerine sıkı sıkıya bağlı bizler, ancak bu şekilde.sağlam bir arşiv

oluşturarak, geleceğe daha emin yürüyebilecegiz. Bu kutsal yuvaya hizmet  etmiş olan ya da hala hizmette olan sizler; lütfen " Bilgi Belge Merkezi' ne ulaşarak - tabii ki sayısal ortamda kopyalandıktan sonra iade edilmek uzere- ellerinizdeki belgeleri Filomuzla paylaşınız ve biz bir konuda daha "örnek Filo" olalım.

Yetiştirilme tarzımız ve genel karakterimiz, gecmişimizle olan bağımızın çok güçlü  bir şekilde idame edilmesi gereğini bizlere öğretmiştir. Ancak yaşadığımız yoğun tempolu hayat, bizleri bazı görevlerimizi olması gerektiği gibi yerine getirmekten alıkoymaktadır. Zaman zaman denizaltıcıların değişen adreslerine bile ulaşırken çektiğimiz zorluklar bunun en güzel örneğidir.

Burada dile getirmekten büyük bir mutluluk duyduğumuz projemiz, türn denizaltıcılar tarafından "sefer gorev emri" şeklinde telakki edilirse başarı şansı mevcuttur.

Yedi denizin tüm denizcileri tarafından bilinsin ki; "gelenekten geleceğe Denizaltı Filosu" projesine katkı sağlayan denizaltıcıların destekleri bizler için değer biçilmez kıymette olacaktir.

Sızmaz kasaraya hava ver.

Dalma sarnıçlarına hava ver.

Satıhta buluşalım.

 

 Sevgili Denizaltıcılar,

Sağlayacağınız destek için şimdiden sonsuz teşekkürler eder, dalmış durumdaki denizaltıcılar adına saygılar sunarim.

 

                                                               

 

İletişim Bilgileri:

Denizaltı Eğitim Merkezi Komutanlığı Bilgi ve Belge Merkezi

                                                                    Gölcük/KOCAELİ


 
 
 
 
 

Uluçalireis sizi bekliyor.R.Koç Müzesi.  TCG Hızırreis İzmit'te Sizleri Bekliyor.  TCG Muratreis Yuvasına Döndü.  Türk denizaltıcılık Tarihi. Denizaltılarımız.

 
 
 

 

     
 

 

Denizaltıcılar Birliği Derneği Logosu

 
 

 

Copyright © 2007 Denizalticilarbirligi.