TCG Atılay

http://www.denizalticilarbirligi.com/db.atilay.htm

 

 

14 Temmuz 2017 Atılay Şehitlerini Anma Töreni:

 

TCG Atılay'ın 14 Temmuz 1942 günü Ege Denizinde, Çanakkale Boğazı çıkışında dalmış durumda görevini icra ederken bir mayına çarparak batışının ve gemideki tüm personelin ( 6 subay, 17 Astsubay, ve 16 er/erbaş olmak üzere 39 denizaltıcımızın ) şehadetinin 75.ci yıl dönümünde Gölcük Deniz Şehitleri Anıtında ve Denizaltı Filosu Komutanlığı ön bahçesinde yapılan törenle anıldı.

Törene Derneğimizi temsilen dernek başkanı sayın Doğan Hacipoğlu, Denetim Kurulu üyemiz Sayın Orhun Özdemir ve  Murahhas üyemiz Sayın Cemal Üren katılmışlardır.

 Törende anıta Denizaltıcılar Birliği Derneğinin çelengi , Derneğimiz adına Başkan sayın Doğan Hacipoğlu tarafından konuldu. Filonun rıhtımından da   Donanma K., Filo K., başkan, Dumlupınar Denizaltısından kurtulanlardan hayata kalan son denizaltıcı olan Astsb. Hüseyin Akış ve şehit yakınları ile birlikte denize çelenk bırakıldı.

Denizaltıcılar Birliği.

 


Yönetim Kurulu.                                           Tüm Etkinlikler.                 Atılay Şehitleri                                 Üyeler.

 
 
 
 

 

     
 

 

Denizaltıcılar Birliği Derneği Logosu

 
 

 

Copyright © 2007 Denizalticilarbirligi.