DENİZALTICILAR BİRLİĞİ DERNEĞİNİN GÖLCÜK ZİYARETİ


Denizaltıcılar Birliği Derneği Yönetim Kurulu olarak (E) Tüma. Celal Parlakoğlu, (E) Tüma. İzzet Artunç ve (E) Kora. Serdar Dülger'in de iştirakiyle 21 Kasım 2019 Perşembe günü Gölcük Tersanesi Komutanı Tuğa. Aydın Eken ve Denizaltı Filosu Komutanı Tuğa. Hasan Çankaya’ya makam ziyaretinde bulunulmuştur.
​Gölcük Tersanesi Komutanı Tuğa. Aydın Eken'e yapılan makam ziyareti hitamında Reis sınıfı Havadan Bağımsız Tahrik (HBT) Sistemli denizaltıların ilki olan Pirireis, inşa fabrikasında gezilmiş süreç hakkında bilgi alınmıştır. Oldukça donanımlı Türk mühendis ve işçisinin üstün gayretleriyle inşa edilen, havuza çekilme aşamasına gelen ve sınıfının ilk denizaltısı olacak olan Pirireis denizaltısının son durumu bizleri oldukça duygulandırmış ve gururlandırmıştır. Ziyaret esnasında Tersane Komutanı tarafından Milli Denizaltı (MİLDEN) proje ofisinin de faaliyete geçmiş olduğunun ifade edilmesi bizleri oldukça heyecanlandırmıştır.
​Müteakiben Tersane Müzesi gezilmiş, diğer fabrikalarda imal edilen sistemler yerinde görülmüş ve Tersane Mahvelinde Tersane Komutanı ev sahipliğinde öğle yemeğine iştirak edilmiştir.
​Bilahare Denizaltı Filosu Komutanı Tuğa. Hasan Çankaya makamında ziyaret edilmiştir. Tuğa. Çankaya tarafından halihazır durum, son gelişmeler ve ihtisas kurslarında bulunan subay/ astsubay kursiyerler hakkında bilgi verilmiştir. 
​Çok sıcak bir ortamda icra edilen ziyaretler için başta Gölcük Tersanesi Komutanı ve Denizaltı Filosu Komutanı olmak üzere tersane/ karargah personeline göstermiş oldukları yakın ilgi alaka ve mükemmel ev sahipliğinden dolayı şükranlarımızı sunar, görevlerinde sonsuz başarılar dileriz.

 

Denizaltıcılar Birliği Derneği Yönetim Kurulu

 
 
 

 
     
     
 
 

 

 
 
 
 

 

     
 

 

Denizaltıcılar Birliği Derneği Logosu

 
 

 

Copyright © 2007 Denizalticilarbirligi.