3 Aylık denizaltıcılar toplantısı 25 Nisan Perşembe günü Fenerbahçe DG tesislerinde yapılmıştır. Değerli büyüklerimizin katılımının yüksek olduğu toplantıda Dumlupınar Şehitlerimiz, bu ay içinde kaybettiğimiz Suphi Aksoydan Albayımız, Turgay Beltan Amiralimiz ve ebediyete intikal eden tüm denizaltıcılar için saygı duruşunda bulunulmuştur.
Dernek faaliyetleri hakkında bilgilendirmeyi mütekip Denizaltı Filosu Komutanlığı temsilcisi TCG 18 Mart Komutanı Dz.Alb. Ahmet İşçi ve stajını yeni tamamlamış en genç komutan adayı olan İkinci Komutanı takdim edilerek başarı dileklerinde bulunulmuştur.
18 Mart Komutanı tarafından 4 Nisan Dumlupınar Şehitleri Töreni öncesinde  gemisini ziyaret eden Nezihi Küçükalkar Albayımıza hediyesi verilmiş, Dernek Başkanımıza şilt takdim edilmiştir. Derneğimizin yeni üyeleri Yücel Uzel ve İsmail Zühtü Tümer Albaylarımıza da dernek rozetleri takdim edilmiştir. Mütekiben sohbet toplantısına geçilmiş, en kıdemli denizaltıcılarımızdan Necdet Şenergün Amiralimiz tarafından 1953 senesinde Denizaltı Filosu Komutanlığının COMSUBFOR adı ile planlayıp Akdeniz’de sevk ve idare ettiği Rendez-Vous Tatbikatı hakkında detaylı bilgi verilerek dönemle ilgili anılar paylaşılmıştır.
Son 70 yılda Denizaltı Filomuzda görev yapan nesillerin buluşması ve anılarını paylaşması birlik ve beraberliğimizin en anlamlı göstergesi olmuştur.
Bu vesileyle toplantıya iştirak eden tüm üyelerimize bir kez daha saygı ve şükranlarımızı sunarız. 

 

Denizaltıcılar Birliği Derneği Yönetim Kurulu
 
 

 
   

 

 

 

 

 

 
 

 
   

 
   

 
   

 
   

 
 
 

 

 
 
 
 

 

     
 

 

Denizaltıcılar Birliği Derneği Logosu

 
 

 

Copyright © 2007 Denizalticilarbirligi.