DENİZALTICILAR BİRLİĞİ DERNEĞİ NİSAN 2019 AYI DUMLUPINAR

 ŞEHİTLERİNİ ANMA TÖRENLERİ FAALİYETLERİ.

 

 4 NİSAN DUMLUPINAR ŞEHİTLERİNİ ANMA TÖRENLERİ KAPSAMINDA DERNEK BAŞKANIMIZ (E) AMİRAL ENGİN BAYKAL VE HAYATTA OLAN EN YAŞLI ÜYEMİZ (E) DZ.KUR.ALB NEZİHİ KÜÇÜKALKAR DENİZALTI FİLOMUZ TARAFINDAN YAPILAN ORGANİZASYONLA 3 NİSAN GÜNÜ GÖLCÜK’E İNTİKAL EDEREK ÖĞLEDEN SONRA DENİZALTI EĞİTİM MERKEZİNDE KURSİYER SUBAYLARLA SOHBET TOPLANTISINA KATILMIŞLARDIR. NEZİHİ ALBAYIMIZ TARAFINDAN YAKLAŞIK BİR SAAT SÜREYLE DENİZALTICILIK VASIFLARI, YAŞANAN ÖNEMLİ OLAYLAR VE ALINMASI GEREKEN DERSLER KONUSUNDA BİLGİLENDİRME VE TAVSİYELERDE BULUNULMUŞ, EN YAŞLI VE EN GENÇ DENİZALTICILAR ARASINDAKİ BİRLİKTELİK HAYRANLIKLA İZLENMİŞTİR. NEZİHİ ALBAYIMIZ İLERLEMİŞ YAŞINA RAĞMEN FİZİKİ YAPISI, ÖRF, ADET VE KONUŞMA YETENEĞİ İLE 1886 YILINDAN BU YANA OLUŞMUŞ GELENEK GÖRENEK VE ANANELİRİN YAŞATILMASI ADINA DENİZALTICILIK TUTKUSUNA DEĞERLİ KATKILAR SAĞLAMIŞTIR.

 

 
   
   

DENİZALTI EĞİTİM MERKEZİNDEN SONRA TCG 18 MART DENİZALTISI ZİYARET EDİLMİŞ, DENİZALTI GEMİSİNE GİREN EN YAŞLI DENİZALTICI OLAN NEZİHİ ALBAYIMIZIN GENÇ DENİZALTICILARLA BULUŞMASININ DUYGUSALLIĞI YAŞANMIŞTIR.

 

 
   
   

 
   

 
 

 

AYNI GÜN AKŞAMI DONANMA KOMUTANIMIZ EV SAHİPLİĞİNDE DONANMA KURMAY BAŞKANI, DENİZALTI FİLOSU KOMUTANI, EMEKLİ AMİRALLERİMİZ CELAL PARLAKOĞLU VE SERDAR DÜLGER'İN DE İŞTİRAKİYLE MARMARA SALONUNDA YEMEĞE İŞTİRAK EDİLMİŞTİR.

 

 
   
   

4 NİSAN SABAHI DONANMA KOMUTANIMIZ KARARGAHTA ZİYARET EDİLMİŞ, EN YAŞLI ÜYEMİZ NEZİHİ KÜÇÜKALKAR ALBAYIMIZA HEDİYE TAKDİM EDİLMİŞ VE SOHBET TOPLANTISI YAPILMIŞ, DONANMA KOMUTANI TARAFINDAN EMEKLİ DENİZALTICILARIN GÖLCÜK ZİYARETLERİ VE DESTEKLERİNDEN DUYMUŞ OLDUĞU MEMNUNİYET DİLE GETİRİLMİŞTİR. DENİZALTICILAR BİRLİĞİ DERNEK FAALİYETLERİNE GÖSTERMİŞ OLDUKLARI GÜVEN VE KATKILARDAN DOLAYI KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDİLMİŞTİR.

 

 
   
   

 
   

4 NİSAN DUMLUPINAR ŞEHİTLERİ ANMA TÖRENLERİ (GÖLCÜK)

TÖRENE DERNEK ÜYESİ EMEKLİ AMİRALLERİMİZ TURHAN ÖZER, ORHUN ÖZDEMİR, ENGİN BAYKAL, CELAL PARLAKOĞLU, İZZET ARTUNÇ, SERDAR DÜLGER, MUSTAFA KARASABUN VE (E) ALB. İZZET ERSOY İŞTİRAK ETMİŞTİR. TÖREN SAYGI DURUŞU, İSTİKLAL MARŞI VE ÇELENK KOYMA İLE BAŞLAMIŞ DZ.K.K.NIN MESAJININ OKUNMASI VE DENİZALTI FİLOSU TEMSİLCİLERİNİN KONUŞMASI İLE DEVAM ETMİŞTİR.

 

 
   

 
   

 
   

 
   

TÜM ŞEHİT AİLELERİ ADINA DERNEK ÜYEMİZ (E) DZ.KUR.ALB. NEZİHİ KÜÇÜKALKAR TARAFINDAN DUMLUPINAR'IN ABD’DEN ALINIŞINDA İLK MUH.SB. OLMASI HASEBİYLE, İKİ YIL GÖREV SÜRESİ İÇİNDEKİ ANILARI VE DUMLUPINAR'I KURTARMA FAALİYETLERİ ESNASINDAKİ HİSLERİ OLDUKÇA DUYGUSAL BİR KONUŞMA İLE AKTARILMIŞTIR. ŞEHİTLERİMİZİN KADER BİRLİĞİ YAPTIĞI VE BERABER ÇALIŞTIKLARI NEZİHİ ALBAYIMIZIN ŞEHİT YAKINLARI VE ÇOCUKLARI İLE YAPMIŞ OLDUĞU SOHBET BÜYÜK BİR DUYGUSALLIĞA SAHNE OLMUŞTUR.

 

 
   
   

 
   

ANITTAKİ TÖREN HİTAMINDA DENİZALTI FİLOSUNA İNTİKAL EDİLEREK ŞEHİTLERİMİZ İÇİN DENİZE ÇELENK BIRAKILMIŞ, ŞEHİT AİLELERİ İLE BİRLİKTE ÖĞLE YEMEĞİNİ MÜTEAKİP TÖREN SONA ERMİŞTİR.

 

 
   
   

ÖĞLEDEN SONRA DENİZALTI EĞİTİM MERKEZİ ZİYARET EDİLEREK YENİ TESLİM ALINAN VE EĞİTİMLERE BAŞLANAN PREVEZE/ GÜR SINIFI DALIŞ SİMÜLATÖRÜNDE FİİLİ DALIŞA İŞTİRAK EDİLMİŞ, SİSTEMİN MÜKEMMELLİĞİ VE DENİZALTICILARIMIZA YAPMIŞ OLDUĞU KATKIDAN BÜYÜK MEMNUNİYET DUYULMUŞTUR.

 

 
 

4 NİSAN DUMLUPINAR ŞEHİTLERİ ANMA TÖRENLERİ (ÇANAKKALE)

ÇANAKKALE'DE YAPILAN TÖRENLERE DERNEK YÖNETİM KURULU ÜYEMİZ ERCÜMENT ÖZMEN, ÜYEMİZ VE AYNI ZAMANDA GELİBOLU DESSOYAD ÜYESİ (E) ASB. KEMAL DALGIÇ VE DERNEK ÜYELERİ KATILMIŞTIR.

ÇANAKKALE BARBAROS ŞEHİTLİĞİ'NDEKİ İLK TÖRENDE SAYGI DURUŞUNDA BULUNULARAK İSTİKLAL MARŞI OKUNMUŞ ÇANAKKALE VALİSİ, ÇANAKKALE BOĞAZ VE GARNİZON KOMUTANI, GAZİLER VE ŞEHİT YAKINLARI TARAFINDAN ŞEHİTLİK ZİYARETİNDE BULUNULARAK KARANFİL BIRAKILMIŞTIR.

 

 
   
   

 
   

MÜTEAKİBEN NARA İSKELESİNDE BULUNAN TCG I. İNÖNÜ DENİZALTISI İLE DUMLUPINAR'IN BATTIĞI MEVKİDE ÇELENK BIRAKILMIŞ, TCG KARABİGA GEMİSİNDE ASKERLER, GAZİLER VE ŞEHİT YAKINLARI İLE SİREN EŞLİĞİNDE SAYGI DURUŞUNDA BULUNULMUŞTUR.

 

 
   
   

 

 
   

 
   

MÜTEAKİBEN NARA KALESİ'NDE ANMA KONUŞMALARI YAPILMIŞ, BANDO KONSERİYLE TÖREN SONA ERMİŞTİR. 

4 NİSAN DUMLUPINAR ŞEHİTLERİ ANMA TÖRENLERİ (GELİBOLU)

GELİBOLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN ANMA FAALİYETLERİNDE DERNEK ÜYEMİZ ERCÜMENT ÖZMEN, (E) ASB. KEMAL DALGIÇ VE TÖRENE KATILAN EŞRAF TARAFINDAN DUMLUPINAR ANITI ZİYARET EDİLMİŞ, ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİNDE KATILIMCILAR, (E) ASB. KEMAL DALGIÇ TARAFINDAN YAPILAN ANMA KONUŞMALARI VE DUMLUPINAR BELGESELİ SEYREDİLMESİNE MÜTEAKİP DUMLUPINAR ANITI ÖNÜNDE DENİZE ÇELENK BIRAKILARAK TÖREN SONA ERMİŞTİR.

 

 

 
   

 
   

 

 

 

 
 

 

 
   

 
   

BU KAPSAMDA; TÖRENLERE KATILAN DERNEK ÜYELERİMİZE VE GELİBOLU TÖRENLERİNİ ORGANİZE EDEN DEĞERLİ ÜYEMİZ SAYIN KEMAL DALGIÇ ASTSUBAYIMIZA ŞÜKRANLARIMIZI SUNARIZ.

 

 
   
   

BU VESİLEYLE; MAVİ VATANIN DERİNLİKLERİNDE SON SÖZLERİNDE VATAN SAĞOLSUN DİYEREK ŞEHADET MERTEBESİNE ULAŞAN DUMLUPINAR DENİZALTIMIZIN 81 DENİZCİSİNİ BİRKEZ DAHA RAHMET VE MİNNETLE ANIYOR AZİZ HATIRALARI ÖNÜNDE SAYGI İLE EĞİLİYORUZ. RUHLARI ŞADOLSUN.

 

 
 
 

 

 
 
 
 

 

     
 

 

Denizaltıcılar Birliği Derneği Logosu

 
 

 

Copyright © 2007 Denizalticilarbirligi.